Sobota, 24 února, 2024
bydlení

Návod, jak jógovat: Pozice vykroucením BOHYNĚ

on

Kombinace posílení, zastabilizovania a současného uvolnění skrývá v sobě komplexnost, která je typickým rysem pro mnohé jógové pozice. Ásana Bohyně s vytočením je nadstavbové pozicí, která účinky klasické bohyně obohacuje o léčivý twist.

V lehu na zádech se párkrát nadechněte a vydechněte. Potom s výdechem zvedněte ze země trup i natažené nohy. Snažte se tělem vytvořit písmeno vé. Hřbet narovnejte, paže pomalu dostaňte na úroveň kolen. Pohyb zastavte a vydržte 10 sekund.
Zdroj: Shutterstock
Ozdravte páteř, pročistěte organismus
Díky vytočení trupu a jemného tlaku v prostoru břišních orgánů dochází ke spuštění detoxikačních procesů, které jsou pro organismus velmi prospěšné. Je nezbytné, abychom svému tělu pravidelně pomáhaly zbavovat se odpadních látek, vede to k lepšímu trávení i funkci jednotlivých orgánů. Rotace také ozdravují páteř, protože odstraňují menší napětí a mírně blokády po celé její délce, pomáhají rozproudit tok energie, stimulují nervový systém. Po duchovní stránce nás vykroucením bohyně učí zůstat pevně zakořeněn a stabilní, i když svou pozornost soustředěna rozdílnými směry.

„Tělesná benefity ásany bohyně s vytočením je jednak posílení dolních končetin, zejména předního a vnitřního stehenního svalstva, jakož i hýždí. Na straně druhé se rozevírají boky, natahují třísla, uvolňuje záda. Horní část těla se výrazně rozevírá, „popisuje pozici Monika Pálová, instruktorka Power a Vinyasa Flow jógy. Tak, jako u základní pozici bohyně, i ta vykroucením podporuje proudění ženské energie, což může ovlivnit mnohé životní situace i pohledy na svět.

Čtěte také:

Perfektně jednoduché! TOTO je návod, jak se zbavíte (po) vánočních kil bez tvrdé diety!

- Komerční sdělení -PR článek

Už jste četli?

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

0
Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...