Sobota, 3 června, 2023
bydlení

Sůl z Mrtvého moře: Účinné řešení nejen kožních problémů

on

Koupelové soli mají skvělé účinky na naše fyzické zdraví i psychiku. Právě sůl z Mrtvého moře je přitom perfektní volbou. Obsahuje totiž mnohem více minerálů a díky tomu příznivě působí zejména na kůži, ovšem i náš celkový zdravotní stav.

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře je specifická svým složením. Koncentrace minerálních látek totiž dosahuje zhruba 32 %. Ve srovnání s jinými druhy soli je to opravdu mnoho. Nabízí díky tomu řadu pozitivních účinků. Účinná je zejména pro řešení různých kožních problémů jako je lupénka, ekzém či akné, plísně a kožní záněty. Pomůže s regenerací pokožky a její detoxikací, přičemž ji účinně čistí. Stačí přitom jen několikaminutová koupel, při které můžete zrelaxovat a spolehnout se na příznivé účinky.

Mořská sůl

Mořská sůl může být využívána pro celotělové koupele i pro lokální působení. Lokální koupele jsou vhodné pro řešení konkrétních problémů – pokud vás trápí akné, máte zrohovatělou kůži a podobně. Celotělové koupele jsou pak skvělým prostředkem pro řešení komplexnějších problémů. Doporučené dávkování je 250–500 gramů soli na jednu koupel. Ta by přitom měla trvat kolem 20 minut, delší doba by naopak pokožce mohla uškodit.

Sůl z mrtvého moře do koupele

Čtěte také:

Vitamín A by mohl snižovat riziko rakoviny kůže. V jakých potravinách ho najdete?

Sůl z mrtvého moře do koupele je nejen skvělým pomocníkem při řešení zdravotních problémů, ale hlavně nabízí způsob, jak můžete ulevit také své mysli. Právě ve vaně se dá skvěle odpočívat. Ke koupelové soli tak můžete přidat sušené květy, bylinky, či třeba jen přírodní esenciální olej s vaší oblíbenou vůní. K tomu si pusťte příjemnou hudbu a nechte své tělo i mysl regenerovat.

Koupel se solí z Mrtvého moře přináší řadu výhod. Ať už vás trápí zdravotní obtíže, či si jen chcete dopřát chvilku pro sebe, koupel se solí je perfektní volbou.

- Komerční sdělení -PR článek

Už jste četli?

Jak na hubnutí? Pomůže vám Black Latte nebo Matcha Slim

0
Každý touží po tom mít pěknou postavu. Někomu se to daří. Další se zase, bez viditelnějšího úspěchu, moří s různými dietami. Tomu je konec...