Pátek, 3 února, 2023
bydlení

Sexem ke zdraví: Víte jaké benefity může přinést pravidelný sex?

on

Sex – to není jen potěšení a vyvrcholení lásky mezi dvěma lidmi. Pravidelným a dobrým sexem můžete přispět také svému zdraví.

Benefity pravidelného sexu

Podívejte se společně s námi na to, jaké benefity pravidelný sex může přinést a nezapomeňte se o ně podělit také se svým partnerem. Budete mít hned o 11 důvodů víc, proč se dnes večer pomilovat.

 1. Pravidelný sex může snížit krevní tlak

Je tomu skutečně tak. Z mnoha výzkumů vyplývá, že lidé, kteří mají pravidelný sex, mají také nižší hodnoty systolického krevního tlaku. Sex tedy skutečně může pomoci snížit krevní tlak a preventivně tak předcházet kardiovaskulárním onemocněním, jako je například infarkt.

Čtěte také:

Vitamín A by mohl snižovat riziko rakoviny kůže. V jakých potravinách ho najdete?

Pozor. I když hodnoty krevního tlaku klesají, tepová frekvence se během pohlavního styku naopak zvyšuje.

 1. Pravidelnou souloží preventivně proti inkontinenci

Během orgasmu dochází v lidském těla k mnoha procesům. Jedním z nich jsou také stahy, které se podílí na posilování pánevního dna u mužů i žen. Preventivně tak tedy tyto stahy a celkově sex působí proti nechtěnému úniku moči.

Pravidelný sex však není jedinou možností, jak lze preventivně proti inkontinenci působit. Další možností je cvičení Kegelových cviků. Znáte je? Tyto cviky mohou blahodárně působit na muže i ženy. Mužům pomáhají například se silnější erekcí a ženám pomáhají po porodu vrátit sílu pánevnímu dnu.

 1. Posílení imunitního systému díky sexu

Některé studie také potvrzují, že díky pravidelnému sexu se může zlepšit i váš imunitní systém. Podle vědců z Pensylvánie ti, kteří si dopřávají sex pravidelně, jsou méně náchylní na bakteriální a virová onemocnění. To je informace, která se v podzimních a zimních chladných dnech může hodit. Tak šup do peřin!

 1. Zvýšení libida dalším a dalším sexem

Může se to zdát paradoxní, ale podle některých vědců je to skutečně tak. Čím víc sexu si dopřejete, tím víc na něj budete mít chuť a tím víc ho bude vaše tělo chtít. No, posuďte sami.

 1. Pravidelná soulož může přinést více štěstí do vašeho života

Během sexu se ve vašem těle vyplavuje mnoho hormonů, jedním z nich je i oxytocin, neboli hormon lásky, který má pozitivní vliv na bolest. Díky vyplavení tohoto hormonu vás může přejít například i bolest hlavy nebo kloubů. Takže už žádné vymlouvání na pobolívání hlavy, dámy.

Navíc mít dostatek sexu ve vašem životě je obecně velmi dobrý způsob, jak snížit stres ve svém životě. Proto byste si ho alespoň 1-2x týdně měli dopřát – pro preventivní ochranu svého psychického zdraví.

 1. Sexem preventivně proti rakovině prostaty

Věděli jste, že ročně v České republice je rakovina prostaty diagnostikována tisícům mužů? V roce 2018 to bylo dle statistických údajů necelých 8 tisíc mužů, přesně 7 938. To je poměrně vysoké číslo.

Jednou z možností preventivního působení na rakovinu prostaty je také pravidelný sex. Podle některých studií pravidelná ejakulace skutečně snižuje riziko rakoviny prostaty. Pokud však chcete proti rakovině prostaty preventivně působit, můžete toho dělat pro své zdraví mnohem víc:

 • Pravidelně se hýbejte a zároveň dostatečně odpočívejte
 • Zahrňte do svého jídelníčku potraviny podporující zdraví a potraviny, které také preventivně působí proti rakovině prostaty, jako jsou vařená rajčata, brokolice, arašídy, mrkev, fazole nebo zelený čaj
 • Snažte se naopak omezit potraviny, které nejsou úplně vhodné, jako je červené maso a mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku
 • Choďte po 50. roku věku na pravidelné prohlídky prostaty a nepodceňujte návštěvy lékaře
 • Pokud se u vás projeví některé příznaky rakoviny prostaty, vyhledejte lékaře. Mezi příznaky patří například krvavé sperma, potíže s močením, bolestivá ejakulace, otok nohou nebo pánve, tlak v konečníku, úbytek na váze, únava a další
 1. Lepší spánek díky pravidelné souloži

Zdravý spánek je nesmírně důležitý pro fungování organismu. Existuje spousta možností, kterými lze kvalitu vašeho spánku podpořit. Jednou z nich může být i pravidelný sex. Když se nad tím zamyslíte, určitě se vám ne jednou chtělo po sexu okamžitě usnout.

 1. Sex zlepšuje paměť

Vědci v roce 2016 našli souvislost také mezi sexem a lidskou pamětí. Pravidelný sex podle nich zlepšuje celkově paměť, především schopnost vybavování si slov a rozpoznávání. Sex by se tak pro mnoho studentů a studentek mohl stát žádanějším například ve zkouškovém období.

 1. Menší menstruační bolesti v souvislosti s pravidelným sexem

Další benefit pravidelného sexu je potěšením zejména pro ženy. Pravidelný pohlavní styk se může totiž také podílet na vašich menstruačních bolestech, a to pozitivně. Stimulací klitorisu a vagíny můžete zmírnit vaši menstruační bolest.

Souvisí to také s posílením pánevního dna, které jsme zmiňovali na začátku tohoto článku. Pokud totiž posílíte pánevní dno jeho stahy, během menstruace se svaly pánevního dna dokáží mnohem snadněji uvolnit.

 1. Lepší kvalita pleti díky pravidelnému sexu

Pokud váš sex není jenom o tom, že ležíte na zádech, docela s velkou pravděpodobností se při něm oba partneři zapotí. Právě během pocení se z lidského těla vyplavují toxiny a nečistoty, které se podílí na lepší kvalitě pleti a pokožky.

Britská studie, která se zabývala výzkumem souvislosti mezi sexem a kvalitou pleti přišla se závěrem, že lidé, kteří mají sex alespoň 4x týdně, vypadají vitálněji a mladší.

 1. Pravidelnou souloží k lepší postavě

Snažíte se zhubnout přebytečná kila? Samozřejmě na prvním místě by měl být sport a zdravá strava. Doplňkem celého vašeho snažení by však klidně mohl být i pravidelný sex. To, kolik kalorií však skutečně během sexu spálíte, závisí na tom, jak aktivní během sexu jste a také na tom, kolik minut váš sex vlastně trvá.

Tip: Jak zhubnout (nejen) do svatebních šatů?

Navíc vám sex v hubnutí může pomoci nejen skrz spálené kalorie. Uvolnění, kterého během sexu dosáhnete, se podepisuje i na vašem psychickém stavu a dobrá nálada je při hubnutí to, co vás udržuje motivované.

Kolik sexu je dost sexu?

Nabízí se samozřejmě otázka, kolik sexu je dost sexu. Co je to vlastně ten pravidelný sex? Je jasné, že pokud jste teprve na začátku partnerského vztahu a teprve začínáte budovat šťastný partnerský vztah, sexu máte jistě dost.

Postupem času je však sexuálního jiskření méně a méně, až se dostanete do režimu, který vyhovuje oběma partnerům. Někdo potřebuje sexu méně a jiný více, a i v posteli je nutno mezi partnery najít určitý balanc.

Aby byl však sex kvalitní, pravidelný a přinášel benefity i pro vaše zdraví, neměl by proběhnout více než 4x týdně. Optimální je 1-2x týdně.

Alena Mrvíková, obsahový a SEO specialista

- Komerční sdělení -PR článek

Už jste četli?

Proč jsou parní čističe tak oblíbené?

0
Zajímá vás, co ostatní vidí na využívání služeb parního čističe? Přečtěte si náš článek! Úplně ve zkratce bychom mohli shrnout, že nejvíce si majitelé parních...